Путь на сайте
ТИПОВI ЗАПИТАННЯ
- Деталі
- Категорія: Без категорії
- Опубліковано: Понеділок, 09 січня 2012, 05:28
- Автор: Super User
- Перегляди: 234725
Нам часто телефонують зі схожими запитаннями, тому в цьому розділі ми спробуємо відповісти на ті, що найчастіше повторюються.
Загальні запитання про апостиль
1. Чи можливо проставити апостиль Міністерства освіти на копії документа про освіту, засвідчену в нотаріуса?
Ні, не можливо. Апостиль проставляється тільки на оригіналах документів про освіту та вчені звання. Нагадаємо, що дублікат документа про освіту прирівнюється до оригіналу.
2. Чи ставить апостиль Міністерство освіти і науки України на свідоцтві про народження, свідоцтві про шлюб, свідоцтві про зміну прізвища, на довідці «Про відсутність судимості»?
Ні. Міністерство освіти і науки України ставить апостиль на офіційних документах, що стосуються лише сфери освіти і науки. Для проставлення апостиля на документах, що видаються органами юстиції та судами, а також на документах, що оформляються нотаріусами України, необхідно звернутись до Міністерства юстиції України. На всіх інших видах документів апостиль проставляє Міністерство закордонних справ України.
3. Що означає "апостиль із запитом/без запиту"?
Під запитом мається на увазі отримання додаткової інформації від установи, що видала конкретний документ. Така інформація вимагається при проставленні апостилю на документи певного типу, а її отримання збільшує термін проставлення апостилю. Необхідність запиту визначається лише спеціалістами під час безпосереднього ознайомлення з документами.
4. Чи обов’язково у разі проставлення апостиля на атестаті/дипломі/свідоцтві тощо подавати і додаток до нього?
Документ і додаток до нього – це окремі документи. Ви можете подати на проставлення апостиля або атестат/диплом/свідоцтво окремо, або з додатком. Апостилювати додаток без отримання апостиля на основний документ неможливо. Чи потрібно апостилювати і додаток до документа, залежатиме від конкретної країни, а також мети, з якою ви плануєте свій візит. Про це також краще дізнатися заздалегідь у посольстві цієї країни або звернутися до навчального закладу, де ви плануєте продовжити навчання.
5. У мене вже проставлений апостиль на дипломі/атестаті/свідоцтві тощо. Тепер мені необхідно поставити апостиль на додаток до нього. Чи це можливо?
Так, додаток до документа – це окремий документ, і ви можете його подати окремо. Але для його подачі на апостилювання візьміть із собою також і основний документ. У деяких випадках це може пришвидшити термін процедури.
6. Якою мовою заповнюється штамп "апостиль"?
Штамп «апостиль» заповнюється державною мовою – українською.
7. Який термін дії апостиля?
Апостиль не має терміну дії.
8. Чи потрібно робити переклад документа про освіту перед подачею для проставлення апостиля?
Ні, не потрібно. Ви подаєте документи українською мовою. Міністерство освіти і науки України заповнює штамп апостиля також українською мовою. Потім документи з апостилем Ви можете перекласти, засвідчити переклад у нотаріуса. На переклад документа з нотаріальним засвідченням штамп апостиля проставляє Міністерство юстиції України.
9. У заяві потрібно вказати країну, для якої ставиться апостиль. Чи вказується країна в штампі "апостиль"?
Ні, не вказується. Інформація у заяві необхідна для наших спеціалістів, щоб зорієнтувати вас, чи потрібно ставити апостиль для країни, до якої ви від’їжджаєте.
10. Країна, куди я їду, є в переліку країн-учасниць Гаазької конвенції, але з нею підписана двостороння угода про відміну процедури легалізації документів, і апостиль для неї не проставляється. Проте навчальний заклад (або інша установа) вимагає засвідчити апостилем українські документи про освіту. Що робити?
Міністерство освіти і науки в такому випадку не відмовить вам у проставленні апостиля, але остаточне рішення залишається за Вами. З країнами колишніми республіками СРСР та деякими іншими Україна підписала угоди, які містять статті про відміну або спрощення процедури легалізації документів, у переліку країн-учасниць Конвенціїї вони позначені "*". Але навчальні заклади або інші установи іноді вимагають у громадян України подавати документи з апостилем, зокрема документи про освіту. Рекомендуємо уточнити, чи потрібно підтверджувати апостилем власне документ про освіту. Можливо, вимагається засвідчений апостилем переклад документа. Тоді необхідно зробити переклад і засвідчити його у нотаріуса. На такий документ апостиль проставляє Міністерство юстиції України. В іншому разі, якщо все ж таки від Вас вимагають апостиль на документі про освіту або вчений ступінь, Міністерство закордонних справ України рекомендує звернутися до українського посольства або консульства в країні перебування з проханням надати лист-роз'яснення для навчального закладу чи іншої установи цієї країни.
11. Чи існують пільги для проставлення штампу «апостиль»?
Так, існують. Є низка пільгових категорій: інваліди 1-ої, 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадяни, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи та діти-сироти до 18 років. У разі проставлення апостиля на документах, що стосуються безпосередньо цих громадян, вони не сплачують держмито. Подати документи може їх власник або інша особа, яка представляє його інтереси (заявник). При собі необхідно мати оригінал посвідчення власника документа, що надає право на пільги, його копію, а також паспорт заявника. Докладніше – у розділі Перелік документів.
12. Яка процедура централізованої подачі документів іноземних випускників вищого навчального закладу?
Представники вищого навчального закладу мають підготувати лист від ВНЗ і мати при собі паспорт. Для медичних навчальних закладів на листі від вищого навчального закладу потрібно додатково отримати візу директора центру міжнародних програм МОЗ України Фісуна Юрія Івановича (за адресою: вул. Дорогожицька, 9, Національна медична академія післядипломної освіти ім. Шупика). Для інших навчальних закладів необхідно отримати візу директора Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОНу (м. Київ, пр-т. Перемоги, 10). Іноземні студенти можуть також подати документи особисто за наявності листа від ВНЗ, паспорта, оригіналів документів для апостилювання та 2-х ксерокопій цих документів.
13. Які документи про освіту потрібно подавати, якщо я їду на навчання (роботу, пмп) до певної країни?
Міністерство освіти і науки України проставляє апостиль на будь-які документи, отримані в Україні, що стосуються сфери освіти і науки. Перелік документів, які Вам потрібно засвідчити апостилем, може бути різним. Він залежатиме від конкретної країни, установи, що вас запрошує, а також мети вашого візиту. Перелік документів саме у вашому випадку може вказати або посольство країни візиту, або навчальний заклад, де ви плануєте навчатися, або інша установа, що запрошує вас.
14. Де засвідчити документи про освіту, отримані в інших країнах?
Якщо документи про освіту, отримані в іншій країні, потрібні для використання в Україні, вам необхідно подати документи на процедуру визнання іноземних документів про освіту. Прийом документів для цієї процедури здійснює відділ визнання ДП "Інформаційно-іміджевий центр". Докладнішу інформацію ви можете отримати за телефонами +38044-486-20-43, 486-25-43 або на відповідному сайті Центру.
Запитання про подачу в офісі
1. Хто може подати документи?
Документи для проставлення апостиля може подати будь-яка повнолітня особа з паспортом, не обов’язково власник документів.
2. Як подати документи на апостиль?
Передусім потрібно визначитися з документами, які Вам потрібно апостилювати в Міністерстві освіти і науки України. Докладніше про процедуру подачі в офісі - Подача з візитом.
3. Чи необхідно засвідчувати копії документів, які подаються разом з оригіналом, у нотаріуса абощо?
Засвідчувати ксерокопії документа не потрібно жодним чином. Вони потрібні спеціалістам для подальшої роботи з документами.
4. Хто може отримати документи?
- заявник за наявності паспорта (особа, яка подавала документи);
- інша особа, яку заявник зазначив під час подачі документів у заяві, також за наявності паспорта;
- будь-яка особа із нотаріально завіреним дорученням від заявника.
5. Чи потрібно мати при собі паспорт Заявника (особи, яка подавала документ), якщо я довірена особа?
Якщо вас вказали у заяві як довірену особу, що може отримати документи, вам необхідно мати з собою власний паспорт, розписку з позначкою «сплачено» та оригінал квитанції про сплату держмита. Якщо ви не є заявником, і не вказані у заяві як довірена особа, потрібно надати нотаріально засвідчене доручення від заявника, власний паспорт, розписку з позначкою «сплачено» та оригінал квитанції про сплату держмита.
Запитання про подачу без візиту в офіс
1. Як подати документи дистанційно, без візиту в офіс?
Дистанційна подача здійснюється виключно через Персональний кабінет на нашому сайті. Докладніше про дистанційну подачу ви можете дізнатися в розділах Апостиль без візиту та Дистанційна подача.
2. Як оплатити апостиль без візиту?
У разі дистанційної подачі оплата послуг здійснюється до відправки вами документів. Квитанцію генерує оператор після ознайомлення зі скан-копіями документів та узгодження переліку послуг по заявці. Оплата можлива як он-лайн у Персональному кабінеті за допомогою платіжної системи Portmone, так і в будь-якому банку за допомогою сформованої оператором квитанції.
3. Як передати документи? Чи співпрацюєте ви з певними кур’єрськими службами?
Документи ви передаєте після проходження усіх етапів обробки заявки у Персональному кабінеті будь-якою кур’єрською службою, якій ви довіряєте. Ми не співпрацюємо з жодною з них, тому вибір залежить виключно від вас.
4. Як отримати готові документи?
Дистанційна подача не зобов’язує Вас отримуати готові документи кур’єрською службою. Спосіб їх отримання визначаєте Ви під час подачі і обробки заявки оператором на сайті. Документи можна отримати як в офісі у години видачі (докладніше - Процедура видачі), так і кур’єром. Якщо забрати готові документи в офісі немає можливості, наші спеціалісти зможуть організувати їхню відправку.
5. Хто оплачує доставку кур’єрською службою?
Послуги кур’єрської служби не входять у вартість наших послуг. Доставка документів на території України сплачується під час надсилання чи отримання пакету документів. У разі міжнародної доставки оплата може бути здійснена заздалегідь в офісі кур’єрської служби. Детальнішу інформацію щодо зворотньої доставки документів повідомляє оператор під час обробки заявки.
6. Я ще не визначився із замовленням, хочу отримати консультацію. Як це зробити?
Ви можете звернутися до нас за телефонами: +38044-484-64-45; + 38044-484-64-95.
Якщо Вам потрібний не апостиль, а інший документ
1. Мені потрібна довідка для посольства (навчального закладу). Як її отримати?
У нас ви можете замовити кілька видів довідок для посольства чи навчального закладу за кордоном:
- довідка "Про систему оцінювання в Україні";
- довідка "Про підтвердження факту навчання та право отримання наступного кваліфікаційно-освітнього рівня чи здійснення професійної діяльності";
- довідка "Про наявність ліцензії та акредитації вищих навчальних закладів";
- довідка "Про підтвердження педагогічної освіти"
Докладніше – у розділі Довідки.
2. Як мені зробити перерахунок балів в кредити для навчального закладу за кордоном?
Для перерахунку «балів» в «кредити» (ECTS) потрібно звернутися до деканату Вашого навчального закладу. Детальну інформацію мають надати співробітники деканату.
3. Як мені підготувати документи для іноземних організацій з визнання кваліфікацій?
Наш Центр формує та оформлює пакети документів для іноземних організацій з визнання кваліфікацій. Щодо вимог до пакету документів Вам потрібно звернутися до організації, для якої ви його готуєте. Докладніше - у розділі Додаткові послуги про підготовку пакетів для WES та ICAS.