header-ua

АПОСТИЛЬ НА ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВIТУ

Путь на сайте

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ЗМІСТУ І ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ПРО ВИЩУ ОСВІТУ

Відповідно до наказу МОН від 20.05.2009 № 428, постанови КМУ від 31.08.2011 № 924 та наказу МОНмолодьспорту від 17.08.2012 № 925 одними із пріоритетних напрямків діяльності Центру ENIC Ukraine (ДП "Інформаційно-іміджевий центр") є підготовка документів та забезпечення виконання заходів щодо організаційно-методичної підготовки документів до проставлення апостиля, проведення перевірки автентичності документів про освіту. Окрім того, згідно з інформацією, викладеною в листі МОН від 29.09.2017 № 1/12-6125 до Департаменту консульської служби МЗС, фахівці Центру здійснюють контроль оформлення документів про вищу та середню спеціальну освіту для здійснення легалізації.

Під час виконання цих функцій, фахівці Центру стикаються з численними випадками некоректного оформлення документів про освіту і повсякчас отримують запити від закладів вищої освіти щодо змістового наповнення і оформлення документів про освіту і додатків до них. Тільки протягом 2017 року фахівцями центру оброблено близько 80 тисяч документів про вищу освіту, близько 40% документів, виданих закладами вищої освіти у 2015-2018 рр. потребували заміни. Щороку фахівці Центру обробляють понад 1000 запитів від іноземних установ і обсяги документообігу невпинно зростають.

Некоректне оформлення документів про освіту закладами вищої освіти спричиняє додаткові фінансові витрати закладів вищої освіти і випускників, провокує конфліктні ситуації між заявниками та фахівцями Центру, випускниками та представниками закладів вищої освіти, призводить до скарг на Міністерство освіти і науки України, іміджевих та репутаційних втрат закладів вищої освіти, Міністерства освіти і науки та системи освіти України в цілому.

У зв’язку з цим фахівці Центру, використовуючи значний досвід практичної і аналітичної роботи, розробили зручні практичні рекомендації щодо змістового наповнення і оформлення документів про вищу освіту для фахівців закладів вищої освіти, відповідальних за підготовку документів про освіту.

Рекомендації, викладені у форматі інформативних презентацій, було апробовано під час двох семінарів Центру ENIC Ukraine (ДП "Інформаційно-іміджевий центр") на тему: «Оформлення українськими закладами вищої освіти документів про освіту: особливості та проблемні питання» за участі представників відповідних структурних підрозділів Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України і ДП «Інфоресурс» Міністерства освіти і науки України.

Запрошуємо фахівців закладів вищої освіти ознайомитися із рекомендаціями щодо змісту і оформлення документів про вищу освіту:

У разі виникнення додаткових запитань, звертайтеся за телефоном: 044-484-64-25.

Також, звертаємо увагу представників закладів вищої освіти на особливості подання документів випускників-іноземців для проставлення апостиля.