header-ua

АПОСТИЛЬ НА ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВIТУ

Путь на сайте

Приєднання Бразилії до Гаазької конвенції

З 14 серпня 2016 р., вступає в силу юридичний акт приєднання Федеративної Республіки Бразилії до Гаазької конвенції від 05 жовтня 1961 р., яка відміняє вимогу легалізації іноземних офіційних документів. Відтак спрощується міжнародний офіційний документообіг між Бразилією та іншими 111 країнами світу, які вже приєдналися до Конвенції раніше. 

Це, перш за все, стосується проставлення штампу «апостиль» на нотаріальних документах, свідоцтвах про освіту та цивільний стан, різного роду сертифікатах та іншого.

Тепер основним координатором та регулятором застосування Гаазької конвенції від 05 жовтня 1961 р. у Бразилії призначається Національна рада юстиції (НРЮ). Компетентними властями для проставлення апостилю на території Бразилії є 15 тис. нотаріальних контор.

Буде запроваджена система електронного апостилювання. Документ друкується на спеціальному папері, який виготовляється на Монетному дворі Бразилії та матиме спеціальний код, який дозволяє перевірити через Інтернет автентичність апостилю та його зв'язок з апостильованим документом. Разом із запровадженням апостилю зберігається система легалізації документів у центральному апараті МЗС, регіональних представництвах та закордонних дипломатичних установах Бразилії. Апостилі, оформлені країнами-сторонами Гаазької конвенції до 14 серпня 2016р., мають силу на території Бразилії.

Міністерство освіти і науки України приймає освітні документи до проставлення апостиля для їх подальшого використання на території Федеральної Республіки Бразилія.

2016