header-ua

АПОСТИЛЬ НА ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВIТУ

Путь на сайте

ТИПОВI ЗАПИТАННЯ 3

ТИПОВI ЗАПИТАННЯ

Нам часто телефонують із схожими запитаннями, тому в цьому розділі ми спробуємо відповісти на ті, що найчастіше повторюються.

Загальні запитання про апостилювання документів про освіту

 • 12. Я змінила(в) прізвище після отримання документу про освіту, який хочу апостилювати. Яке прізвище необхідно вказувати в заяві?

  В графі «заявник» Ви вказуєте своє нинішнє прізвище, яке вказане у Вашому паспорті. В блоці із реквізитами документа про освіту вказуєте прізвище, на яке був виданий документ. Документів, що підтверджують зміну прізвища не вимагається.
 • 13. Хто може отримати документи?

  • заявник за наявності паспорта (особа, яка подавала документи);
  • інша особа, яку заявник зазначив під час подачі документів у заяві, також за наявності паспорта;
  • будь-яка особа із нотаріально завіреним дорученням від заявника.
 • 14. Чи завіряєте Ви документи про освіту, отримані в інших країнах?

  Якщо документи про освіту, отримані в іншій країні, потрібні для використання в Україні, Вам необхідно подати документи на процедуру нострифікації. Це – процедура визнання іноземних документів про освіту. Прийом документів для нострифікаційної процедури здійснює відділ нострифікації ДП "Інформаційно-іміджевий центр". Детальну інформацію Ви можете отримати також за телефонами: +380 44 486 20 43, 486 25 43.
 • 15.Чи існують пільги для проставляння штампу «apostille»?

  Так, існують. Є низка пільгових категорій: інваліди 1-ої, 2-ої груп, інваліди Великої Вітчизняної війни, громадян, які належать до першої категорії потерпілих унаслідок Чорнобильської катастрофи, та діти-сироти. Особи, які належать до однієї з цих категорій не сплачують держмито, а також регулярну обробку документів. Пільгами може користуватись особа, яка належить до пільгової категорії. Подати її документи також може її довірена особа. При собі необхідно мати оригінал посвідчення, що надає право на пільги, його копію і паспорт.
 • 16. Чи можливо проставити апостиль не приїжджаючи до Вас? Яким чином?

  Так, це можливо. Для цього необхідно зареєструвати Персональний кабінет на сайті. В персональному кабінеті Ви зможете заповнити заявку як для особистої подачі документів, так і для дистанційної, а також отримати консультацію нашого оператора в разі потреби. Після заповнення заявки і узгодження всіх питань з нашим оператором, Ви оплачуєте замовлення і надсилаєте документи кур’єрською службою. Щойно вони будуть готові, ми надсилаємо їх за вказаною Вами в заявці адресою тією ж кур’єрською службою. Крім того, в Персональному кабінеті є такі можливості:
  • оплата за допомогою банківської карти чи друк платіжних документів;
  • перевірка статусу опрацювання Ваших документів;
  • обмін повідомленнями з операторами Інформаційно-іміджевого центру.
 • 17. Яка процедура централізованої подачі документів іноземних випускників вищого навчального закладу?

  Представники вищого навчального закладу мають підготувати лист від вищого навчального закладу і мати при собі паспорт. Для медичних навчальних закладів на листі від ВНЗ потрібно додатково отримати візу директора центру міжнародних програм МОЗ України Фісун Юрій Іванович (за адресою вул. Дорогожицька, 9, Національна медична академія післядипломної освіти ім. Шупика). Для інших навчальних закладів необхідно отримати візу директора Управління міжнародного співробітництва Монмолодьспорту (Київ, пр. Перемоги, 10). Іноземні студенти можуть також подати документи особисто за наявності листа від ВНЗ, паспорта, оригіналів документів для апостилювання і 2 копій цих документів.