header-ua

АПОСТИЛЬ НА ДОКУМЕНТИ ПРО ОСВIТУ

Путь на сайте

ТИПОВI ЗАПИТАННЯ 2

ТИПОВI ЗАПИТАННЯ

Нам часто телефонують із схожими запитаннями, тому в цьому розділі ми спробуємо відповісти на ті, що найчастіше повторюються.

Загальні запитання про апостилювання документів про освіту

  • 9. У мене вже проставлений апостиль Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України на дипломі (атестаті, сертифікаті тощо). Тепер мені необхідно поставити апостиль на додаток до нього. Чи це можливо?

    Так, додаток до документа – це окремий документ, і Ви можете його подати окремо. Але для його подачі на апостилювання візьміть із собою також і сам документ. У деяких випадках це може пришвидшити термін розгляду Ваших документів.
  • 10. Країна, куди я їду, є в переліку країн-учасниць Гаазької конвенції, але з цією країною підписана двостороння угода про відміну процедури легалізації документів, і апостиль для неї не проставляється. Але навчальний заклад (або інша установа) вимагає завірити апостилем українські документи про освіту. Що робити?

    З країнами, колишніми республіками СРСР та деякими іншими, Україна підписала угоди, які містять статті про відміну або спрощення процедури легалізації документів. Наприклад, більшість країн – колишніх республік СРСР підписали так звану Мінську конвенцію, яка говорить про визнання документів, виданих однією країною, на території інших країн-учасниць цієї конвенції. Але навчальні заклади або інші установи іноді вимагають у громадян України подавати документи з апостилем, зокрема документи про освіту. Рекомендуємо уточнити, чи потрібно підтверджувати апостилем власне документ про освіту. Можливо, вимагається завірений апостилем переклад документа. Тоді необхідно зробити переклад і завірити його у нотаріуса. На такий документ апостиль проставляє Міністерство юстиції України. В іншому випадку, якщо все ж таки від Вас вимагають апостиль на документі, Міністерство закордонних справ України рекомендує звернутися до українського посольства або консульства в країні перебування з проханням надати лист-роз’яснення для навчального закладу чи іншої установи цієї країни. Міністерство освіти і науки, молоді та спорту у такому випадку не відмовить Вам у проставлянні апостиля, але рішення залишається за Вами.
  • 11. Хто може подати документи?

    Документи для проставлення апостиля може подати власник документа або будь-яка інша особа. Бланк заяви від свого імені заповнює особа, яка подає документи. Документи подаються і отримуються за наявності паспорта особи, яка подає документи.